O nás

Ja som hokej, ty si hokej, spolu sme okej……

Tím HC SLOVAKIA TALENTS je zoskupenie detí narodených v rokoch 2009-2015.

Klub HC Slovakia Talents je zaregistrovaný v SZĽH. Funguje z príspevkov rodičov a dobrovoľných darcov, ktorí sú ochotní podporiť deti hrajúce hokej s radosťou. Klub má záujem o všestranný rozvoj detí, nielen o hokejové tréningy ale pozýva k spolupráci trénerov plávania, gymnastiky, krasokorčuľovania, džuda – teda športové aktivity rozširuje aj o iné formy pohybu, nakoľko všestrannosť v tomto veku je kľúčová. Okrem toho trvá aj na školských výsledkoch.

V minulosti sme boli rešpektovanou hokejovou krajinou aj vďaka našim úspechom v mládežníckom hokeji. Momentálne sa práca s mládežou odsúva a tréneri, ktorí sú ochotní robiť viac, sú v niektorých kluboch na obtiaž. Turnajov pre ročníky narodené v rokoch 2009 až 2015 sa na Slovensku organizuje iba minimálne. Organizátormi sú väčšinou súkromné „hokejové školy“. Aj preto náš tím väčšinu turnajov absolvuje v ČR, v ktorej je práca s mládežou na inej úrovni a takmer každý víkend sa v niektorom meste koná turnaj.

V sezóne 2019/2020 sme boli ako jediný slovenský detský hokejový klub zaregistrovaný v českej lige. Patrili sme medzi najúspešnejšie družstvá v kategórii. Cieľom je poskytnúť deťom čo možno najkvalitnejšiu prípravu do budúcnosti.

Klub HC Slovakia Talents je otvorený pre každého hráča ochotného sa pridať a trénovať. Rovnako uvítame každú pomoc zo strany ľudí, ktorí sú ochotní posunúť hokej vpred.